globstory logo

O nas

Kaja Kraska

Filmy, teksty, zdjęcia, treści...
Z pochodzenia jestem Ostrowczanką, z wyboru – Łodzianką, powsinogą z potrzeby serca. Mieszkałam też w Stambule i Barcelonie. Studiowałam dziennikarstwo i pierwsze kilka lat mojej ścieżki zawodowej przepracowałam jako redaktorka. Uwielbiam rozwój mediów w kierunku Internetu, w którym prócz pragmatyzmu jest miejsce na radosną twórczość. Globstory stworzyłam z pasji, a z biegiem lat stało się ono również moją pracą na pełen etat.

Kocham muzykę, śpiewam i piszę piosenki, mam twórcze ADHD.
Jestem też nerdem i gram w gry komputerowe. Czytuję reportaże i Pratchetta, a moja ulubiona książka jest atlasem. Piję za dużo kawy i lubię memy. I pieski.

Mateusz Mękarski

Filmy, teksty, zdjęcia, treści.. też :)
Jestem człowiekiem z Łodzi, z Bałut, mieszkającym w Warszawie, do której wyjechałem studiować języki na Lingwistyce Stosowanej. I zostałem, choć pomieszkiwałem w USA, Irlandii, Anglii i Holandii. Uwielbiam tłumaczyć, lubię też pisać z podróży, pożeram w hurtowych ilościach reportaże o Polsce i świecie. Uwielbiam doświadczać nowych rzeczy i miejsc.

Trenuję brazylijskie jiu-jitsu od czasów, kiedy jeszcze nie było modne. To ogromna część mojego życia i nic nie wskazuje na to, żeby miała się zmniejszyć. Odkąd pamiętam byłem też entuzjastą muzyki, ze wskazaniem na metal, zbieram co fajniejsze płyty, obsesyjnie i nieustannie wymieniam coś w swoim sound systemie (nie, nie słucham jeszcze kabli, uf;), chadzam na mnóstwo koncertów i katuję spotify jakby jutro miało zniknąć (pozdro dla discover weekly!). Złożyłem sobie też niemal część po części wymarzony rower, który katuję kiedy tylko pogoda pozwala. Zajawki traktuję jako nieodzowny element życia.
Mateusz Mękarski
Ewa Zachariasz

Ewa Zachariasz

Menago :) od kontaktów biznesowych
Urodziłam się i wychowałam na warszawskim Żoliborzu. Miłość do podróży zaszczepiła we mnie Mama, która od dziecka wysyłała mnie na kolonie i obozy, a te przerodziły się w pasję samodzielnej ekspoloracji świata w dorosłym życiu. Szczególne miejsce w moim sercu mają obie Ameryki.

Od studiów jestem związana z PRem, marketigiem i branżą eventową. Zawsze marzyłam, żeby połączyć pracę zawodową z podróżami i dzięki Globstory stało się to możliwe. Nasza wspólna przygoda ukształtowała moją drogę zawodową pokazując, że należy odważnie marzyć a praca powinna nas rozwijać i sprawiać przyjemność.

Jestem totalnie zakochana w muzyce The Rolling Stones, aktywym stylu życia, dobrym jedzeniu i uwielbiam płakać ze śmiechu.