No weather information available
Top

Hiszpanów miłość do szynki (nowy film) + kulisy

Tak, dotarłeś do końca internetu. Poniższy film jest o szynce. Ale jak już sie zabierać za tematy abstrakcyjne to tylko za te najwyższej jakości. Tak uważam!

Bycie blogerem otwiera drzwi. Jeszcze nikt mi nie zaproponował konferansjerki eventu za pieniądze, ale już czasem mogę realizować moje pomysły płacąc jedynie za bilet autobusowy, który zabierze mnie na „plan”.
Napisałam maila do Muzeum Szybki Iberyjskiej, bo gdzieś wyczytałam, że wszyscy chodzą do Muzeum Picassa i Joana Miro. Zapytałam czy mogę przyjść i zrobić odcinek o szynce.

Dostałam oficjalne zaproszenie z wyznaczoną godziną, na miejscu dostałam bilet za 0 euro i dostęp do wszystkich atrakcji. Oraz do degustacji, która była … jednym z najprzyjemniejszych doświadczeń oralnych w moich życiu 🙂
Odkąd przyjechałam do Hiszpanii codziennie na śniadanie zjadam najpopularniejsze tutaj kanapki. Bagietka (biała, niezdrowa) + oliwa + mamałyga z pomidora + PLASTER SZYNKI IBERYJSKIEJ.
Kupowałam najtańszą bo i tak jest droga, a i tak jest dobra.
Więc przed muzeum tak zupełnie zielona nie byłam. Wiedziałam z czym to się je.

IMG_1539

 

Po powrocie do domu i spróbowaniu tej „mojej” szynki z lodówki stwierdziłam, że smakuje jak papier. Dzięki Ci muzeum za wysublimowanie mojego smaku i zmuszanie do większych wydatków na wędlinę, bo już się byle czym nie zadowolę.

Jednym z fakapów, którego nie mogę przeżyć, w związku z tym video, jest to że dźwięk w filmie zniszczyła rutyna i mój brak profesjonalizmu. No bo jak można nagrywać coś bez sprawdzenia dźwięku w słuchawkach. Nauczka na przyszłość, może dzięki temu nie spapram dźwięku jak kiedyś będę mieć wywiad z Shakirą (mieszka w Barcelonie).

Mimo wszystko – ENJOY! 🙂

Komentarze

 • Nieomal
  23 listopada 2015

  No i człowiek robi się głodny ! I zazdrosny 😀
  I cieszy z każdego Twojego odcinka 🙂

 • Monika
  13 marca 2017

  Cześć Kaja! Wszystkie Twoje wpisy zawsze wzbudzają usmiech na mojej twarzy. Niedługo wybieram się do Barcelony. Właśnie tworze plan wycieczki. Oczywiście na swojej liście mam już tak oczywiste i popularne miejsca jak Segrada Familia, Montjiuic czy Parc guel oprócz tego mam jeszcze 12 takich punktów. Najciekawsze jednak miejsca są takie, które nie są tak łatwo dostępne dla typowego turysty. Miejsca o których opowiadasz są super. Fakt faktem jestem wegetarianką, wiec z tą szynką to rożnie u mnie może być, ale czytało mi się rewelacyjnie. Czy możesz polecić mi takie właśnie miejsca? w Barcelonie spędzę całe 4dni +2 na podróż. Chętnie zobaczę coś innego.
  Pozdrawiam Cię serdecznie Monika 🙂

 • Gabrysia
  26 sierpnia 2019

  hej mam pytanie jakie ksiazki podróznicze polecasz np na temat Europy ( np Włochy –> przewodniki i opis np kultury , mentalnosci zycia w danym kraju)
  Pozdrawiam
  Gabcia 🙂

zostaw komentarz

LUBISZ MÓJ BLOG?

Możesz objąć kanał Globstory patronatem.

Dzięki!

@globstory

Follow Me